O kartě

Co to je Golf Card?

Golf Card není na světě žádnou novinkou, ale velice dobře fungujícím systémem (Německo, Rakousko, USA) slev motivačních programů na vše kolem golfu a nejen kolem golfu. Jedná se o slevy nebo motivační programy na hřištích, indoorech, proshopech, ubytování a dalších místech. Slevy se pohybují až do výše 50% a jsou aplikovány okamžitě.

Prioritní je samozřejmě to, co se nás týká pokaždé když vstupujeme na hřiště a tím jsou Green Fee. Do našeho systému slev zapojujeme vybraná hřišťě v Čechách na Moravě a Slovensku, později i naše sousedy (Rakousko, Německo, Polsko, Maďarsko).

Myšlenka vzniku

Každý golfista hraje nejčastěji na svém domovském hřišti. Ale ti z nás, kteří jsou členy klubu a klub své vlastní hřiště nemá, jsou odkázáni na okolní a samozřejmě vybíráte si ty, které mají reciproční výhody s vaším klubem. Vždyť kdo nemá rád slevy? Ne vždy však má klub dohodu s hřištěm na kterém byste chtěli hrát. A na této jednoduché úvaze vznikla v roce 2004 myšlenka české obdoby Golf Card. Princip spočívá v tom, domluvit co nejvíce klubů, které by si vzájemně poskytovaly výhody ať již formou přímé slevy nebo pobídky hry svých členů na okolních, případně i vzdálenějších hřištích. Golfista obdrží slevu nebo jinou výhodu na nedomovském hřišti a tomu se uvolní prostor pro nabídku startovacích časů nečlenům klubu, co znamená jednoznačně ekonomický přínos do pokladny klubu.

V roce 2004 - 5 se začalo stavět 25 nových hřišť, což je o 30% více než stávající stav. Tato zpráva je samozřejmě dobrou zprávou pro hráče. Přibude hřišť, kvalita stoupne, ceny klesnou, začne boj o fee hráče, tak jako to zažily okolní státy v době jejich golfového boomu. Golfistů nepřibývá takovou měrou, takže logicky je nutné buď zaplnit hřiště turisty, kterých je však stále jako šafránu nebo rotujícími golfisty. A to je podstata funkce Golf Card. Motivovat hráče aby se svým bagem začal více cestovat a navštěvovat i jiné hřiště.

Motivační turnaje

Golf Card ve spojení s Golf Planet bude motivovat na turnajích, které budou součástí Golf Planet Championship Tour, hráče k účasti věnováním hodnotných cen z oblasti jak jinak než cestování. Nekonečná túra bude v pravidelných cyklech uzavírána a vítězové pocestují za golfem, budou dostávat věcné ceny od partnerů, které souvisí s golfem, budou odměňováni motivačními body, za které získají další dárky a slevy u partnerů Golf Card. Túra bude zahájena ještě v letošní sezóně. V příštím čísle vám přineseme termíny a místa jednotlivých turnajů včetně podrobných propozic.

Ruku v ruce s těmito výhodami se nabízí možnost slev na driving range, proshopy, trenéry, letecké společnosti, nabízí se možnost integrace s kreditní kartou některé z bank, pronájmy aut, značkové oblečení, cestování (významným partnerem v této oblasti je již dnes sekce www.GolfTravel.cz. A integrace systému do portálu www.GolfPlanet.cz přinese další možnosti a praktické zajímavosti z oblasti golfu.

 

 

nejlepší software na sledování vašeho skóre pro mobilní telefony.
Více informací o mScorecard™

Rozšířené vnímání golfu
©2005 GolfCard.cz